IT bez starostí

Nové HTCčko

Své HTC Artemis (nebo také P3300, případně MDA III od T-Mobile) jsem měl vážně rád. Koupil jsem ho už jako dva roky používaný a sám jsem ho měl téměř 3 roky.

HTC Artemis

obr. z produktového katalogu HTC, dnes již není online k dispozici

Zažili jsme toho spousty. Hodiny telefonováni, tisíce SMSek, několik MMSek, mnoho kilometrů na kole, pády (z kopce po asfaltu), skoro 200 kešek ve hře geocaching, hodiny hraní Solitaire a Bubble Breaker. Ale stejně jako lidé senilní, potkalo to i moje PDA.  Nevim kdy prvně, ale z ničeho nic se začaly ztrácet data, pak přestal reagovat úplně a nezbylo nic, než ho restartovat. Jenže poté již nenaběhl, nenabootoval a musel jsem ho celý reinstalovat.

Boot error

Takže jsem přišel o některá data a všechny SMS. Stávalo se tak po měsíci, pak se tento interval zkracoval postupně až na jeden týden. Reinstalace Windows Mobile 5 netrvá dlouho, ale protože to je MDA III, tak se sama pustila pokaždé customizace a nastavil se pro použití v síťi T-Mobile. Tím mi na Vodafone nic nešlo, tedy přenastavit internet, MMS, dát pryč ten příšerný růžový vzhled…

Už mě to vážně posledně naštvalo (hodil jsem s ním o zeď). Bylo na čase se podívat po něčem novém.

A tak jsem si pořídil HTC S1. Ano, opět HTC. Je to ten samý model, jaký se u nás prodává pod označením  HTC Touch 3450 s Windows Mobile 6.1.

HTC S1

obr. z produktového katalogu HTC, dnes již není online k dispozici

Vypadá dobře, je to již kousek, který je na trhu dlouho, ale jsem s ním víceméně spokojen.  Narazil jsem zatím na dva zásadní problémy.

  1. Ve stavové liště jsou vidět hodiny všude, jen ne v Today (něco jako plocha na PC). Takže doinstalovat vlastní hodiny na plochu.
  2. Windows Mobile 6.1 mají neskutečně nepříjemnou vlastnost, sjednocují SMS zprávy do konverzace. Takže všechny SMS od jednoho odesílatele pak sjednotí do jedné zprávy. Možná to někomu vyhovuje, ale když otevřu poslední přijatou SMS, rozhodně tam nechci mít poskládané i ty ostatní od daného odesílatele. Navíc prohledávání SMS a sjednocování nějaký čas trvá a je to pomalé (SMS nemažu a mám jich stovky). Naštěstí tohle řeší Disable SMS Conversation (Wm6.1).cab. Řešení jsem našel foru smartmania.mobilmania.cz (již neexistující).
     
Kategorie

Přidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Anonym HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.