IT bez starostí

Java v telefonu Samsung S5230

V nedávné době jsem se setkal s problémem telefon Samsung S5230 versus JAVA. Jsem zvyklý na HTC a Nokie, kde prostě javový soubor (*.jar a *.jad) hodíte do paměti telefonu, nebo na paměťovku a program spustíte. Tedy nic složitého. Bohužel u Samsungu s tím je problém a takhle jednoduše to nefunguje. Níže uvádím postup, který jsem odzkoušel a funguje. Problémem může být pouze první krok. Je potřeba stáhnout BT-File Manager z internetu přímo telefonem, zkopírování přes kabel z PC nefungovalo. Investice se ale vyplatí. Program má 57 kB, u Vodafone stojí 1 kB 0,06 Kč, tedy cena celkem pod 4 Kč. U O2 byla cena stejná, teď se tam ale hraje na nějaké časové bloky a neomezený přenos, vychází to tedy na 20 Kč. Pokud máte paušál na data, není co řešit. Případně si můžete SIMku od někoho půjčit na to stažení :).

  1. V telefonu si zapněte prohlížeč a zadejte adresu http://download.sosej.cz/programy4/BT-File-Manager_1.3.0.jar a soubor nainstalujte do telefonu.

  2. Připravte si Váš software nebo hru, kterou chcete do telefonu nainstalovat, budete potřebovat oba soubory, tedy *.jar a *.jad. Pokud máte jen soubor JAR, stáhněte si do PC JADmakerOdkaz na externí web, ten se rozbalí, pustí, JAR soubor do něj myší přetáhnete a on na místě, kde je uložen JAR soubor, vytvoří ještě JAD soubor. Oba soubory mějte v jedné složce.

  3. Připojte telefon k PC a složku překopírujte na paměťovou kartu.

  4. Odpojte telefon a pusťte BT-File Manager (aplikace-hry), vyberte Moje zařízení - MMC a dejte kopírovat složku s Vaší hrou. Teď vyberte Moje zařízení - Filesystem a vložit.

  5. Ukončete BT-File Manager a na klávesnici vytočte *#6984125*# -> Internals - > *#9072641*# > Storage settings -> Update Java DB. Pokud tento kód nejde, tak použijte  *#5239870*# a dál *#7092463*#.

  6. Nevím proč, ale nainstalovaná hrase pojmenovává jako BT-File Manager, takže ho v aplikacích budete mít 2x, zjistěte co je co a jeden přejmenujte dle potřeby.

Kategorie

Přidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Anonym HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.