IT bez starostí

Nefungující Last.fm na Windows 7

Po přechodu na operační systém Windows 7 jsem narazil na nepříjemnost s aplikací Last.fm. Prostě nechtěl scrobblovat. Je to prográmek, který scrobbluje (sbírá info) písničky, jaké poslouchám a informace odesílá na server www.last.fmOdkaz na externí web. Na můj profil se můžete podívat zde: www.last.fm/user/Hrosik85Odkaz na externí web.

Generuje to pěkné statistiky toho, co posloucháte nejčastěji, které interprety, alba, skladby. Dřív v tom bylo i rádio, které hrálo podle toho, co jste nejčastěji poslouchali, snažilo se trefit do vašeho vkusu. Nyní je funkce rádia zpoplatněna.

Docela dlouho jsem googlil a nenacházel, přitom je to zcela jednoduché. Vemu to s návodem hezky od začátku.

Instalace:

1. Zaregistrujte se na www.last.fm/joinOdkaz na externí web. Registrace a generování statistik jen zcela zdarma.
2. stáhněte si aplikaci ze stránek www.last.fm/downloadOdkaz na externí web a nainstalujte.
3. Po instalaci vyplňte své přihlašovací údaje a nechte nainstalovat nabízené pluginy (WMP, Winamp, apod.). Myslím, že se aplikace nepouští po staru a tak je vhodné umístit zástupce (c:\Program Files (x86)\Last.fm\LastFM.exe) do složky Po spuštění.

Nastavení Windows Media Playeru na Windows 7: (obdobně to bude i na Vistě a WMP 11, případně dalších)

1. Klikněte pravým myšítkem do TOP lišty (ta, jak jsou tam dvě šipky a volby knihovna/Hudba) a zvolte Nástroje - Možnosti - Moduly plug-in - Pozadí a zaškrtněte Last.fm Plugin.

Toť vše, Last.fm začne scrobovat a generovat statistiky ;). Podívat se na ně můžete zalogováním na www.last.fm/loginOdkaz na externí web a nebo v aplikaci View - My Last.fm Page.

Informace z Last.fm můžete mít na Facebooku, svých webovkách nebo jakémkoli profilu. Pro vložení do Facebooku používám apps.facebook.com/lastfmprofile/options.phpOdkaz na externí web a na svých stránkách pak www.last.fm/music.Odkaz na externí web

Kategorie

Přidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Anonym HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.