CISCO VPN na Windows 7 x64

Při instalaci CISCO VPN na Windows 7 64 bit, mi instalace hned na začátku vyhodila chybu Installation ended prematurely because of an error. Chybu to hází, i když instalaci spustím jako administrátor. Řešením je instalovat CISCO VPN přímo pod účtem administrátor, ne jen pod účtem s právy administrátora. Tento účet je ale ve většině případů zakázaný. Takže jej povolíme a pak se na něj přepneme.

Spusťte cmd.exe jako správce. Napište "net user administrator heslo_spravce" a poté "net user administrator /active:yes". Po úspěšné instalaci zase doporučuji účet Administrátor vypnout posledním příkazem končícím "/active:no". Nyní se ze svého účtu přepněte na účet Administrátor a spusťte instalaci.

Mně se instalace spustila, ale skončila před koncem chybou "Error 27850. Unable to manage networking component.  Operating system corruption may be preventing installation". To je způsobeno limitem počtu síťových filtrů. Standardně je jich povoleno asi 7, povolit ale můžeme 14. Spusťte regedit.exe, najděte [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Network] a v něm MaxNumFilters, který je typu DWORD a změňte jeho hodnotu na 14. Cesta se může lišit v části ControlSet001, mohlo by to být teoreticky i CurrentControlSet. Spusťte znovu instalaci.

Nyní již jen restart PC a CISCO VPN šlape jak hodinky ;).

Kategorie