Elektronický zabezpečovací a poplachový systém Jablotron


Vaše bezpečnost a klid jsou mou prioritou, a proto Vám představuji špičkový zabezpečovací systém Jablotron. S tímto moderním a spolehlivým řešením budete mít plnou kontrolu nad ochranou svého majetku, ať už se jedná o Vaši domácnost, firmu nebo jiné komerční prostory.  
 

Jablotron - Váš strážce bezpečí


Jablotron je renomovaná společnost, která se specializuje na bezpečnostní řešení již několik desetiletí. Jejich zabezpečovací systémy jsou navrženy tak, aby poskytovaly vynikající ochranu Vašeho majetku a bezpečí Vašich blízkých. Hlavní funkce a možnosti zahrnují:

 • Dohled a monitorování: S Jablotronem budete mít neustálý dohled nad prostory, které chcete sledovat. Ať už se jedná o vloupání, požár nebo třeba únik vody.

 • Zabezpečení přístupových bodů: Dveře, okna a další vstupy mohou být chráněny pomocí detektorů otevření, což vám umožní rychle zareagovat na potenciální nežádoucí vstup.

 • Notifikace a dálkový přístup: Systém vás upozorní na podezřelou činnost nebo potenciální hrozby prostřednictvím mobilního telefonu. Díky dálkovému přístupu budete moci získat přehled o situaci odkudkoli.

 • Prvky chytré domácnosti: Jablotron nabízí chytré ovládání osvětlení, vytápění, ovládání vrat nebo třeba žaluzií.

 • Drátově i bezdrátově: Instalace je možné provádět na sběrnici (drátově), ale drtivou většinu komponent i bezdrátově (rádiový signál). Mírně vyšší cenu bezdrátových komponent vyváží rychlejší montáž a ušetření za nákup kabeláže. Bezdrátová montáž se hodí i při implementaci do již hotových prostor, kde není žádoucí kopat do zdí nebo tahat lišty po zdech.  
   

Nabízím montáž a návrh zabezpečovacího systému Jablotron


Rád Vám nabídnu kompletní služby od návrhu po montáž. Zajistím, že systém bude profesionálně nainstalován tak, aby plně vyhovoval Vašim potřebám a specifikacím prostoru, který chcete chránit. Nechte Vaši bezpečnost na mně, kontaktujte mě pro osobní konzultaci a návrh zabezpečovacího systému, který Vám poskytne klid a jistotu ve Vašem každodenním životě!

 

info@vaclavkrejci.cz | +420 724 919 665

Jablotron certifikace 

Ověření pravosti na: https://www.jablotron.com/cz/overeni-partnera
 

Co je to EZS, PZTS?


Elektronický zabezpečovací systém (EZS) nebo poplachový zabezpečovací a tísňový systém (PZTS) slouží k ochraně před vloupáním, rozšíření požáru, detekuje únik plynu nebo CO a v dnešní době může sloužit k otevírání dveří a vrat, ovládání topení, žaluzií a samozřejmě jej lze napojit i na pult centrální ochrany (PCO). 
 

Potřebuji EZS?


V některých případech to vyplývá ze zákona nebo pojistných podmínek. Častěji jde ale o rozhodnutí každého z nás, zda chceme chránit svůj majetek, cítit se bezpečněji a být informování o nebezpečných situacích.
 

Jaké prostory lze zabezpečit?


 • byty
 • rodinné domy
 • kanceláře
 • výrobní haly a sklady
 • garáže
 • chaty, zahrady

Zabezpečit lze i prostory, které máte v pronájmu, protože není potřeba tahat kabeláž nebo provádět jakékoliv stavební úpravy. Celý systém lze postavit bezdrátově. Do elektriky se připojí pouze ústředna. Pak je jen potřeba navrtat do zdí jednotlivá čidla. Ty lze kdykoliv zase demontovat a malé díry vyspravit.
 

Co venkovní prostory?


Zabezpečit lze klidně i zahradu.

 • Perimetrická ochrana - jde o prostory vně objektu. Zde se nejčastěji používají infračervené nebo mikrovlnné závory, venkovní PIR nebo otřesová čidla
 • Plášťová ochrana - jde o "stěny" objektu, kam patří detektory tříštění skla nebo magnetické detektory otevření oken a dveří
 • Prostorová ochrana - hlídání vnitřních prostory objektu, patří sem infračervené a mikrovlnné PIR detektory, PIRCAM s kamerou
   

Proč se rozhodnout pro EZS? 


Budete se cítit bezpečněji a víte, že Váš domov a majetek je chráněn před vloupáním, požárem nebo vytopením. V případě vloupání nejde jen o majetkovou újmu, ale i fakt, že se někdo cizí hrabe ve Vašich osobních věcech, poškozuje další vybavení objektu. Navíc spousta vloupání probíhá i během toho, kdy jste v objektu přítomni (třeba během spánku).

Zloději často potřebují nějaký čas, než se do objektu dostanou a další čas pak na prohledání objektu a odnošení věcí. Nedejte jim šanci a o tento čas je připravte včasnou detekcí narušení a adekvátní reakcí. EZS Vás bude informovat pomocí SMS, hovorem, push notifikací v aplikaci a může informovat i PCO. Operátor pak může na místo vyslat výjezdovou skupinu.

EZS chrání životy. Tím, že vás upozorní na přítomnost zloděje v domě a Vy na něj nenarazíte zcela náhodou, když přijdete domu nebo když se probudíte, což může být životu nebezpečné. EZS Vás probudí při detekci požáru v domě, úniku plynu nebo vody.
 

Z čeho se EZS skládá?


 • ústředna je mozkem celého systému, řídí všechny periferie, komunikuje s Vámi a PCO a má v sobě baterii pro případ výpadku elektrické energie
 • klávesnice slouží pro od/kódování systému
 • detektory - čidla, která reagují na pohyb, otevření dveří a oken, tříštění skla, požár a kouř, únik plynu a CO
 • siréna vyplaší zloděje a informuje o narušení  
   

Drátově nebo bez kabelů?


Všechny komponenty EZS se dnes již dají pořídit i v bezdrátově formě. Jejich komunikace je pomocí rádiového signálu. Výhodou je velmi rychlá montáž bez nutnosti tahat kabely a rozvrtat stěny. Proto se nemusíte obávat pořídit si EZS i již do hotového bytu nebo domu. Jednotlivé periferie jsou pak napájeny pomocí různých typů baterií. Z praxe mohu říct, že běžné detektory dokáží fungovat na bateriích až 4 roky. PIR na 2x AA baterii, skryté magnetické kontakty na 2 knoflíkové. Jde o běžné baterie v hodnotě desetikorun.
 

Jablotron ústředna Jablotron detektor kouře Jablotron klávesnice Jablotron PIR Jablotron magnet Jablotron čip

Více o produktech Jablotron se dozvíte na https://www.jablotron.com/cz/katalog-produktu/alarmy/jablotron-100/odkaz.