Edit: Fakturocel není od 2019 nijak dál vyvíjen ani aktualizován, jeho použití je na vlastní riziko. Zároveň v novějších verzích MS Office již nefungují makra a generování QR kódu.

Fakturocel

Hledáte jednoduchý offline nástroj pro rychlé vytváření běžných faktur? Vyzkoušejte Fakturocel.

Fakturocel je můj název pro fakturace v MS Excel. Podle diskusí na internetu se zdá, že ten, kdo vystavuje faktury v Excelu je pračlověk, vždyť přece existuje nespočet programů i online nástrojů (webů), kde si lze spravovat a vystavovat faktury. Tak proč je dělat v Excelu? Tak především je každého věc, jaký nástroj bude používat a mně Excel vyhovuje. Vytvořil jsem si tedy tento nástroj a nyní jej nabízím i ostatním k dispozici.

Fakturocel má svá omezení a je tak vhodný pouze pro menší OSVČ s pravidelnými odběrateli.

Mé důvody

- nechci žádný online nástroj, kde data svěřuji někomu dalšímu
- nechci žádný složitý účetní program, který mi jen zabírá místo na disku
- všechny free verze účetních programů mi něčím neseděli, nebo v základní verzi neuměly to, co jsem potřeboval a na mých pár faktur ročně stála vyšší licence nesmyslné peníze
- chci mít nad vším kontrolu a u free online nástrojů mi vždy něco překáželo nebo naopak nešlo udělat
- možná jsem i staromódní a mám Excel rád :)

Fakturocel obsahuje několik listů. V první řadě je potřeba si na listu Nastavení nastavit vše podle sebe. Pak je možné si upravit Odběratele a Činnosti. Na listu Faktura je pak samotná faktura.

Chcete si jej vyzkoušet? Zdarma si stáhněte zde Fakturocel v 1.1. K dispozici je i verze s ukázkovými daty. Níže vidíte, jak taková faktura vypadá.

fakturocel.PNG

 

Líbí se Vám Fakturocel? Pro běžné používání je zcela zdarma. Ale pokud chcete, můžete jej ohodnotit libovolným finančním darem na číslo účtu 2401118420/2010.

fc100.pngfc200.pngfc500.png

 

Fakturocel vznikl v základní verzi již v roce 2011, do své finální podoby byl ale upraven až v roce 2018, kdy byl i uvolněn na internet.

 

Download

Fakturocel v 1.1

Fakturocel v 1.1 s ukázkovými daty